glasses-272399_640

Podręcznik do matury „New matura success”

Podręczniki z serii New matura success od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością wsród uczniów przygotowujących się do matury z języka angielskiego. Niektórzy nawet określają je mianem kultowych, tak jak w przypadku na przykład języka hiszpańskiego ma to miejsce z serią podręczników „Oskar Perlin“. Twórcy podręczników do matury z języka angielskiego nie poprzestają jednak laurach: nieustannie doskonalą swoją książkę, wprowadzają nowe elemenety programowe oraz starają się jak najlepiej dopasować ją do potrzeb ucznia. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że formuła egzaminów maturalnych z języka polskiego również ulega ciągłym przemianom. Ze względu na liczne korekty, chociażby jeśli chodzi o zakres materiału, jaki trzeba opanować, większość podręczników wydanych jeszcze kilka lat temu obecnie jest już nieautalna i raczej nie należy z nich korzystać jako pomocy w procesie przygotowywania się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego.
Jak wiadomo, podręczniki z serii matura succes od zawsze cechowały się nowatorską postacią. Także najnowsze książki z tej serii kontynuują tę tradycję. Nie mamy więc tutaj do czynienia jedynie z samą książką, która miałaby stanowić taką czy inną pomoc dla ucznia, lecz z kompleksowym, wielowymiarowym kursem przygotowującym do egzaminu maturalnego, na który oprócz samego podręcznika składają się również zdjęcia oraz filmy. Twórcy kursu maturalnego kładą nacisk na zróżnicowanie metod wykładania wiedzy, co jak wiadomo w bardzo dużym stopniu pomaga uczniowi w opanowaniu i przyswojeniu materiału. Oprócz tego, warto podkreślić, że podręczniki New matura succes nie mają formy suchego wykładu, lecz są urozmaicone różnego rodzaju humorystycznym wstawkami, ciekawymi informacjami na różne tematy oraz dość dużą ilością wiedzy, która wykracza poza ramy materiału przewidzianego dla egzaminu maturalnego. Z jednej strony sprawia to, że książka nie jest monotonna, z drugiej rozbudza ciekawość ucznia, pobudza jego uwagę, co również ma znaczenie jeśli chodzi o efektywność uczenia się. Jak wiadomo, nie ma mniej skutecznej metody nauczania, niż nudne, jałowe i frustrujące uczniów przerabianie poszczególnych partii materiału. Twórcy i wydawcy omawianego tutaj kursu przygotowującego do egzaminów maturalnych z języka angielskiego wiedza o tym wszystkie doskonale, dlatego też robią naprawdę wiele, aby ich książka była dla przerabiającego ją ucznia możliwie jak najbardziej ciekawa i intrygująca. Oceniając ich wysiłki, trzeba stwierdzić, że rezultaty są naprawdę dobre i można polecić tę pozycję jako znakomitą pomoc jeśli chodzi o maturę z angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>