apple-256263_640

Longman repetytorium maturalne

Longman repetytorium maturalne

Longman repetytorium maturalne to podręcznik przeznaczony dla maturzystów, którzy chcą przygotować się matury z języka obcego. Longman repetytorium maturalne jest bardzo wszechstronne. Zostało wydane w dwóch poziomach trudności odpowiadającym wymaganiom na maturze, czyli na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Dlatego jest polecane dla uczniów – dwa poziomy wzajemnie się uzupełniają i można wybrać stopień zaawansowania odpowiedni dla preferencji danego ucznia. Oprócz tego Longman repetytorium maturalne jest dostępne do nauki języka angielskiego oraz niemieckiego, przygotowuje uczniów do części pisemnej i ustnej. Te cechy sprawiają, że podręcznik dostosowany do wymagań i celów każdego maturzysty.

Budowa podręcznika Longman repetytorium maturalne
Zdawanie na maturze języka obcego jest obowiązkowe. Oznacza to, że aby otrzymać świadectwo dojrzałości każdy maturzysta musi napisać maturę z wybranego przez siebie języka obcego na co najmniej 30%. Najczęściej wybieranym językiem jest język angielski. Longman repetytorium maturalne wychodzi naprzeciw tym wymaganiom i oferuje przejrzysty, przemyślany i przede wszystkim skuteczny podręcznik przygotowujący uczniów do matury. Jak repetytorium jest zbudowane? Co znajdziemy w środku?
Longman repetytorium maturalne jest zbudowane z trzech części, które całkowicie wyczerpują materiał wymagany na danym poziomie egzaminu maturalnego. Pierwsza z części to część referencyjna, w skład której wchodzi: lista czasowników frazalnych oraz najprzydatniejszych funkcji językowych i jeden arkusz maturalny, dzięki któremu autorzy wytłumaczyli na czym polegają poszczególne zadania na maturze. Frazale i funkcje językowe są niezbędne do tworzenia składnych i poprawnych wypowiedzi ustnych i pisemnych. Arkusz maturalny to przykładowy zestaw, jakiego uczniowie mogą spodziewać się na swoim egzaminie. Druga część Longman repetytorium maturalnego jest częścią tematyczna, która zwiera słownictwo i dużo ćwiczeń kształtujących umiejętność czytania ze zrozumieniem, pisania, mówienia oraz słuchania ze zrozumieniem. Słownictwo jest wygodnie pogrupowane według tematów, co znacznie ułatwia i przyspiesza naukę. Longman repetytorium maturalne jako ostatnią część w podręczniku ma część gramatyczną – niezbędną do poprawnego posługiwania się językiem. Wszystkie zasady gramatyczne zostały przedstawione w formie tabel. Do każdego zagadnienia są oczywiście zadania i ćwiczenia, dzięki czemu można w praktyce wyćwiczyć zdobyte umiejętności. Zaletą jest brak konieczności kupowania osobnego zeszytu ćwiczeń, w którym można by pracować nad gramatyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>